Departamentul de Calculatoare şi Inginerie Electrică
Facultatea de Inginerie
Universitatea "Lucian Blaga" din Sibiu
ro
 
     
 
NOUTATI

1 iunie 2014: Rezultatele concursului HSE 2014

În data de 30.05.2014 a avut loc a IX-a ediție a concursului HSE2014. La cele 4 secțiuni, software și hardware prentru studenți respectiv software și electronică pentru elevi s-au înscris 20 de elevi și 47 de studenți.

Premiile pentru acest concurs au fost oferite de firmele Continental Automotive Systems Sibiu, Marquardt Schaltsysteme SCS, EBS România SA, Industrial Software, KeepCalling, Paradine Development SRL, Ropardo, Sotec Software SRL, TNT Computers, Toptech, Visma Software SRL și s-au ridict la peste 18000 RON.

Lista premiilor la concursul HSE2014 din 30.05.2014

 

Secțiunea: Elevi - software

Nr. crt.

Numele și prenumele

Liceul

Clasa

Premiul

Sposorizat de

1

Hanea Sandro

Colegiul Național “Gheorghe Lazăr” Sibiu

a XI-a

Premiul I

Visma Software

2

Gerhard Konnerth

Colegiul Național “Samuel von Brukenthal” Sibiu

a XII-a

Premiul II

Sotec Software

3

Diac Dan

Colegiul Național “Samuel von Brukenthal” Sibiu

a XII-a

Premiul III

EBS România

4

Circa Dragos

Colegiul Național “Octavian Goga” Sibiu

a X-a

Mențiune 1

TopTech

5

Grigoras Alexandru Mihai

Colegiul Național “Gheorghe Lazăr” Sibiu

a XII-a

Mențiune 2

TopTech

6

Marcu Radu

Colegiul Național “Samuel von Brukenthal” Sibiu

a XII-a

Mențiune 3

Visma Software

 

Secțiunea: Elevi - electronică


Nr. crt.

Numele și prenumele

Liceul

Clasa

Premiul

Sponsorizat de

1

Dragomir Răzvan

Colegiul Tehnic Energetic

a XII-a

Premiul I

Visma Software

2

Barb Ovidiu

Colegiul Tehnic Energetic

a IX-a

Premiul II

Marquardt Schaltsysteme SCS

3

Mărgărit Marius

Colegiul Tehnic Energetic

a XI-a

Premiul III

EBS România

4

Achim Claudiu-Marian

Colegiul Tehnic Energetic

a X-a

Mențiune 1

TopTech

5

Țari Ciprian

Colegiul Tehnic Energetic

a X-a

Mențiune 2

Visma Software

6

Tantana Frangu

Colegiul Tehnic Energetic

a X-a

Mențiune 3

Visma Software

 

Secțiunea: Studenți –software


Nr. crt.

Numele și prenumele

Specializarea

Anul studiu

Facultatea

Premiul

Sponsorizat de

1

Anghel Traian

ACS

II Master

Facultatea de Inginerie

Premiul I

Marquardt Schaltsysteme SCS

2

Diaconescu Bogdan

Calculatoare

Anul IV

Facultatea de Inginerie

Premiul II

KeepCalling

3

Barbu Paul - Gheorghe

Calculatoare

Anul I

Facultatea de Inginerie

Premiul III

Ropardo

4

Matei Adrian

ISM

Anul IV

Facultatea de Inginerie

Premiul Special

Ropardo

5

Bota Petrica

Informatica

Anul I

Facultatea de Științe

Mențiune 1

Industrial Software

6

Săndica Robert

Informatica

Anul I

Facultatea de Științe

7

Burghelea Elimelec

Calculatoare

Anul I

Facultatea de Inginerie

Mențiune 2

Paradine Development

8

Ghena Răzvan Victor

Calculatoare

Anul II

Facultatea de Inginerie

Mențiune 3

Visma Software

 

Secțiunea: Studenți – hardware


Nr. crt

Numele și prenumele

Specializarea

Anul studiu

Premiul

Sponsorizat de

1

Hadăr Ionuţ

Electronică Aplicată

Anul III

Premiul I

Continental Automotive Systems Sibiu

2

Mihailoaie Victor

Electronică Aplicată

Anul III

3

Crăciun Cosmin

Calculatoare

Anul III

4

Filimon Cristian

Calculatoare

Anul III

5

Mosora Razvan

Calculatoare

Anul IV

Premiul II

TNT Computers

6

Rociu Radu

Calculatoare

Anul IV

7

Cocan Alexandru Ionuţ

Electronică Aplicată

Anul II

Premiul III

Industrial Software

8

Ion Ionuţ Mihai

Embedded Systems

II Master

Mențiune 1

Paradine Development

9

Nedelcu Şerban

Electronică Aplicată

Anul IV

Mențiune 2

TopTech

10

Costache Radu

Electronică Aplicată

Anul IV

Mențiune 3

Visma Software